فریبا آیت اللهی : یزد استان سوٌم مهاجر پذیری

در کارگاه آموزشی مطرح شد؛
یزد استان سوم از نظر آمار اتباع خارجی نسبت به جمعیت
 
شناسهٔ خبر: 4120807 - شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۲
یزد ـ مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یزد در بین استان‌های کشور رتبه سوم را از نظر آمار اتباع خارجی نسبت به کل جمعیت دارا است.

به گزارش خبرنگار مهر، فریبا آیت اللهی امروز در کارگاه آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات اشتغال اتباع خارجی در یزد اظهار داشت: بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، یزد پس از استان های قم و سمنان دارای رتبه سوم کشوری از نظر بیشترین سهم تبعه خارجی نسبت به جمعیت است.

وی با اشاره به جمعیت ۵۳ هزار و ۶۴۳ نفری اتباع خارجی در یزد بیان کرد: از این تعداد ۵۱ هزار و ۷۴۳ نفر افغانستانی و یک‌هزار و ۹۰۰ نفر از سایر کشورها و یک هزار و ۷۸۹ نفر اظهار نشده یا غیرمجاز هستند.

آیت اللهی با بیان اینکه ۳.۲۲ درصد از جمعیت اتباع خارجی کشور، ساکن استان یزد هستند، عنوان کرد: یزد به لحاظ تعداد اتباع خارجی رتبه هشتم کشوری را دارا است.

وی افزود: استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان سه استان نخست از نظر بیشترین تعداد اتباع خارجی کشور هستند.

آیت اللهی با تاکید بر اینکه یزد، استانی مهاجرپذیر است بیان کرد: براساس سرشماری سال ۹۵، خالص مهاجرت استان بیش از ۳۸ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است.

وی ادامه داد: اکثر اتباع افغانی مجاز در صنایع ساختمان سازی، تیرچه بلوک، موزاییک سازی، کشاورزی، دامداری و حناسایی مشغول به کار هستند.

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، فعالیت بیشتر متخصصان خارجی را در حوزه هایی چون صنایع کاشی و سرامیک، فولادسازی، کاغذسازی و طلا سازی عنوان کرد.

/ 0 نظر / 88 بازدید