گزیده اخبار یزد 8 14 اسفند 1396

 

سه شنبه 11 اسفند 1394 - 02:08:35

مشاور رئیس جمهور در یزد: دنیا برای تعامل با ایران، صف کشیده اند

استان‌ها > یزد - مهر نوشت: مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: کشور اکنون به ثبات و آرامش رسیده و این آرامش و مردم به عنوان سرمایه اجتماعی باید حفظ شود و سال ۹۵ را سال شکوفایی ملی است.

سیدرضا صالحی امیری، دوشنبه شب در جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات و عدد مشارکت آن‌ها به ویژه در استان یزد یک اتفاق بزرگ بود و این سرمایه اجتماعی باید پاس داشته شود.

وی با بیان اینکه آرا ملت ایران پیام‌های بسیاری با خود به همراه داشت، افزود: یکی از پیام‌های مردم به ویژه در مشارکت انتخابات مجلس خبرگان رهبری این بود که مردم به مطالبه رهبر خود پاسخ مثبت می‌دهند و به مباحث دینی خود حساسند.

صالحی امیری ادامه داد: این میزان مشارکت مردم و آرامشی که در جامعه بعد از انتخابات حاکم است، نشانگر این است که مردم از فضای احساسی عبور کرده‌اند و در مجموع این انتخابات نیازمند یک تحلیل عاقلانه و عادلانه است.

وی بیان کرد: ملت ایران بعد از انتخابات خواهند دید که قدرت چانه زنی ایران به تدریج بالا می‌رود و صف دنیا برای برقراری ارتباط با ایران هر روز فشرده‌تر می‌شود و جامعه ایران از این پس ثبات و آرامش را طلب می‌کند.

صالحی امیری، سال ۹۵ را سال شکوفایی ملی خواند و تاکید کرد: امروز به جای اینکه ما به دنبال دنیا باشیم، دنیا به دنبال ما و به دنبال برقراری ارتباط با ما است.

وی با اشاره به مذاکرات ۱+۵ و بیان اینکه این مذاکرات فقط برای رفع تحریم نبود، تصریح کرد: وجه اصلی این مذاکرات، پاره شدن زنجیر تحقیر ملت ایران بود و تیم مذاکره کننده ما بدون اینکه ذره‌ای از خط قرمزهای تعیین شده توسط رهبری عبور کند، دستاوردهای بسیاری برای ملت ایران به ارمغان آورد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطرنشان کرد: ابتدا مذاکرات شجاعانه و اکنون انتخابات هفتم اسفند، دستاوردهای بزرگی برای ملت ایران خواهد داشت و مبادا عده‌ای با بیانات خارج از اطلاع و یا از روی عدم آگاهی و جهل، کام مردم را تلخ کنند یا به توهین و تحقیر بپردازند زیرا به طور قطع، ‌توسعه کشور در فضای انگ، توهین و تحقیر امکانپذیر نیست.

وی افزود: امروز کشور ما امن‌ترین کشور منطقه در میان این همه نا‌امنی است و دستگاه‌های امنیتی و نظامی شامل بسیج، ارتش‌، سپاه، نیروی انتظامی، اطلاعات و... تلاش‌های بی‌نظیری کرده و این امنیت را به ارمغان آورده‌اند.

صالحی امیری تاکید کرد: اکنون همه کشورهای دنیا بر این باورند که کلید حل مشکلات خاورمیانه در دست ایران است بنابراین چرا عده‌ای ناشکری می‌کنند و می‌خواهند این امنیت را تخریب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه الگوی جدیدی از خانواده پرداخت و عنوان کرد: طرح خانواده ایرانی در دهه چهارم تدوین شده و از مسئولان استان یزد می‌خواهم این طرح را مسئولانه و برای رضای خدا در استان اجرا کنند.

در پایان این مراسم از خدمات شش ساله محمدرضا ملک ثابت مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان تقدیر و داوود پاک طینت بعنوان مدیر این نهاد معرفی شد.

 

دوشنبه 10 اسفند 1394 - 10:21:53

امام جمعه موقت یزد: انتخابات 7 اسفند نشان داد اصلاحات زنده است

 امام جمعه موقت یزد گفت: انتخابات 7 اسفند نشان داد اصلاحات زنده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن معزالدینی نواده شهید صدوقی و امام جمعه موقت یزد یکشنبه شب در مراسم جشن پیروزی حامیان مهندس سید ابوالفضل موسوی در مسجد حظیره با بیان اینکه انتخابات 7 اسفند یک حماسه بود، تصریح کرد: این انتخابات نشان داد اصلاحات زنده است.

وی افزود: کسانی که جلسه می گذارند و می گویند اصلاحات مرده است، بدانند اصلاحات زنده است.

معزالدینی بیان داشت: در این انتخابات بین دو جریان رقابت برگزار شد و جریانی که از امکانات کمتری برخوردار بود توانست آراء مردم را به خود جلب کند.

معزالدینی همچنین گفت: امروز انتخابات به پایان رسیده و وقت کار و تلاش برای پیگیری مسائل استان در مجلس است که این امر با انتخاب مشاورانی زبده توسط نماینده منتخب در حوزه های مختلف میسر است.

غلامعلی سفید رئیس شورای اصلاح طلبان استان یزد نیز در این جشن، ابراز امیدواری کرد تا انتخاب آقای موسوی به وحدت و همگرایی بیشتر میان نیروها منجر شود.

سیدابوالفضل موسوی منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس دهم نیز در سخنان خود از حسن اعتماد مردم به وی تشکر کرد و گفت: از امروز باید امید ایجاد شده در جامعه را حفظ کرد و با آرامش به مسائل استان پرداخت.

وی گفت: بنده بطور جد مسائل را از مدیران استان مطالبه خواهم کرد.

این مراسم باحضور حدود 5 هزار نفر از حامیان موسوی برگزار شد. موسوی در انتخابات 7 اسفند توانست بیش از 124 هزار رای بدست بیاورد و بر رقیب اصولگرای خود با 87 هزار رای پیروز شود.

*

/ 0 نظر / 42 بازدید