گزیده اخبار یزد 19 - 29 اسفند 1394

آقای استاندار محترم

آقای استاندار محترم . نقد کردن از دوستی و خیرخواهی است ؛ و نه از دشمنی و اختلاف . کسی که دلش به حال وطنش می سوزد و قلم بر میدارد عامل دشمن ! ( که در ابتدای سال 1395 مشخص فرموده اند ... ) و مظهردشمنی نیست . الحمدلله مردم استان به سطحی رسیده اند که نیازی به برخی از تعریف و تمجید های زیرکانه ی تبلیغاتی نداشته باشند ؛ ضمن آنکه استاندار یک استان مسؤول امور تمام مردم آن استان است و نه نماینده یک شیوه تفکر و یک گروه سیاسی ؛ هرچه که باشد و هرکه که باشند ؛ و ضمن آنکه بخشی از سخنان شما حاوی نوعی اذعان به واقعیتی است که سعی در انکار آن داشته اید . اگر درست فکر کنیم آیا مسائل اصلی مردم که به آنها نیز اذعان داشته اید حاکی از چهره ی زیبای استان هستند ؟! . اتحاد و انسجام بین افراد و آحاد جامعه ی استان لازم است امٌا به شرط آنکه منطقی و در چارچوب عدالت باشد و مسلما" وحدت بین ظالم و مظلوم و رانتخوار و مالباخته و..و..و... امکانپذیر نیست ؛ و درصورت ممکن هم از حوزه اسلام مکتبی ما خارج می شود . اصل بر این است که در هرمقام و جایگاهی ، از مردم و به ویژه بزرگان حاضر هزینه نشود تا به خصوص مبادا وسمه ای شود سبب کورکردن و مصداق دفاع بدتر از سکوت ، و... افزایش آنچه که چیزی جز انتقاد نبوده است و شما اختلاف نامیده اید . بر تحمل و واقع بینی خود بیفزائیم و تا به این حدٌ ، و درعمل ، صاحبنظران و روزنامه نگاران دلسوز و مردمدوست محلٌی را زیر سؤال نبریم . همه با هم بیاندیشیم ، خیر « همه ی مردم یزد » را بخواهیم .... و آنگاه بگوئیم و بنویسیم و اگر واقعا" ضرورتی داشت و فایده ای بیش از ضرر ... سخنرانی و مصاحبه و غیر ذلک . باقی ، بقای مردم یزد .

علیرضا آیت اللهی

1394/12/11 - 09:14

(2) دردی مزمن و فلج کننده یزد را رنج می دهد و آنهم به ویژه در این یک دهه ی اخیر . دردی که با سفر پیش روی آقای رئیس جمهور علاج نخواهد شد و به عنوان یک محقق یزددوست و توسعه گرا از صمیم قلب امیدوارم که افزایش نیابد . معلول های این درد را بر شمرده اید : برخی طبیعی هستند و نه چندان قابل شناخت و درمان . امٌا مجموعا" میتوان علٌت مشترکی برای همه ی آنان آورد بنام « مدیریت » مدیریت در یزد بسیار بسیار بیش از حد سیاسی است مدیریت یزدی حال حاضر ، از تخصص کافی و تجربه ی مفید ، که آن نیز میبایست مبتنی بر تخصص حقیقی باشد ، به دور افتاده است و آنهم ، در مجموع ، به بهانه ی تعهد و اعتماد ! ؛ و با دستآویز هائی چون مدرک به جای تخصصِ حقیقی ، و تجربه ی غیر تخصصی و غیر واقعی به جای تجربه ی تخصصی و مفید ؛ و وابستگی یک یا چند جانبه بر روابط به جای استحکام بر ضوابط مشخص و منطقی . پاسخ به نظر خواهی های رایج در این چندروزه ی آستانه سفر رئیس جمهور به یزد شاید در یک عبارت بسیار کوتاه بیاید : تصحیح مدیریتِ محلی با تکمیل مدیران .

*

تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۲تابناک یزد

محمدصدوقی، فرزند امام جمعه فقید یزد:

جناح ها، ماجرای سفر روحانی را بیش از این کش ندهند/القاب یزد قابل مصادره برای جناح های سیاسی نیست

حاشیه های سفر روحانی به یزد با گذشت ده روز هنوز ادامه دارد. بعد از واکنش ها، تجمعات اصولگرایان و سکوت اصلاح طلبان این بار محمد صدوقی، فرزند امام جمعه فقید یزد از همه خواست این مسئله را بیش از این کش ندهند.

علیرضا آیت اللهی|۰۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸00 پاسخ

 اگر من یک جوان بودم و ، به هر دلیل هم معمم شده بودم یا نشده بودم ، و به فرض هم نمیدانستم که خداوند تبارک و تعالی دوگانگی و مباحثه و مناظره و حتی تظاهرات بدون خشونت را به مصلحت پیشرفت بشر آفریده است ، حتی اگر حجٌت الاسلام و مشهور به بیطرفی و ریش سفیدی ؟! هم بودم ، هرگز به خود این جسارت را نمی دادم که به نصیحت بزرگان قوم از هر دو طرف بنشینم و مثلا" در عین شهرت به اصلاحاتی بودن و حتی خویشاوندی نزدیک با آقایان هاشمی و خاتمی ؛ بخواهم خود را فراجناحی و ارشد بر راشدان دو طرف معرفی کنم ! . این حادثه را به حساب شگفتی شب عید میگذارم ؛ امٌا ...

*

رئیس جمهور در سخنرانی 17 اسفند 1394 در یزد :

... در سال‌های آینده پروژه‌هایی برای انتقال آب به فلات مرکزی خواهیم داشت، براساس برنامه‌هایی که داریم، یزد نخستین استانی است که در این فلات آب خلیج‌فارس به آن می‌رسد و 4 هزار میلیارد تومان برای این طرح اختصاص داده شده است. برای این طرح 400میلیون دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص می‌دهیم و 900 میلیارد تومان هم از منابع شرکت‌ها، 600 میلیارد تومان از منابع بانک‌ها و 1000 میلیارد تومان هم از بخش خصوصی به این طرح اختصاص می‌یابد.

منتشر شده در مورخ: 1394/12/25 ساعت: 10:31 گروه: سیاسی

انتقال‌آب از خلیج‌فارس به یزد، ارزیابی زیست‌محیطی دارد؟

چندی پیش رییس جمهور در حالی از انتقال آب به استان یزد صحبت کرد که این طرح در دولت گذشته با مخالفت های زیادی روبه روبوده است.

به گزارش یزدی نیوز  کلنگ کار که به زمین زده شد فریاد کارشناسان و فعالان محیط زیست بلند شد. عملیات اجرایی طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس با عنوان طرح ملی ساقی کوثر،اردیبهشت سال ۱۳۹۲ با فرمان محمود احمدی نژاد آغاز شد تا بلکه شهرهای فلات مرکزی همچون یزد و کرمان لبی تر کرده، از خشکسالی نجات یابند. اما همان زمان عده ای از کارشناسان طرح را شکست خورده قلمداد کرده و با احتساب هزینه های مالی و زیست محیطی آن را فاقد توجیه دانستند. طرح متوقف شد تا زمانی که زمزمه هایی درباره از سرگیری آن در دولت یازدهم به گوش خورد.

مسوولان وزارت نیرو از آن به عنوان یک پروژه جدی نام برده و از عملیاتی شدن آن در آینده ای نزدیک خبر می دادند. از طرفی دیگر نیز آمادگی چندی پیش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) راه راهموارتر کرد.

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مورد اینکه با اشاره به بحران‌ها به وزیر نیرو پیشنهاداتی داده‌ایم، گفت: امروز وضعیت آب در کشور بحرانی است. بنابراین طرح ما این است که آب خلیج فارس را به ایران مرکزی منتقل کنیم این رؤیا نیست. وقتی که ما توانستیم بر دل آن خاک‌های سیاه کویر برهوت، پارس جنوبی به آن عظمت ایجاد کنیم می‌توانیم در حاشیه خلیج فارس آب را شیرین کنیم .

سخنان رییس جمهور در جمع مردم یزد نیز مهر تاییدی بر زمزمه های پراکنده اجرایی شدن طرح انتقال آب شد، زمانی که گفت: ان‌شاء‌الله در سال‌های آینده پروژه‌هایی را که برای انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به فلات مرکزی ایران یعنی استان‌های کرمان و یزد خواهیم داشت، استان یزد نخستین استانی خواهد بود که از خلیج فارس آب دریافت خواهد کرد.

به گفته روحانی، 4 هزار میلیارد تومان برای این طرح اختصاص داده شده است: در تهران تصویب شده تا از صندوق توسعه ملی 400 میلیون دلار برای این طرح اختصاص داده شود. در حالی که بر اساس تحقیقات، انتقال آب نیازمند اجرای بیش از ۹۰۰کیلومتر لوله انتقال ، بیش از ۲۰۰کیلومتر تونل و ۱۵مرحله پمپاژ آب هستند که نیازمند سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸۹هزار میلیارد ریال تنها برای یک استان است.

هزینه های مادی و محیط زیستی آب شیرین کن ها

شیرین سازی و انتقال خلیج فارس با هدف تامین بخشی از نیاز آب صنعت وشرب استان های هرمزگان، کرمان و یزد برنامه ریزی شده است که اجزای مختلفی از جمله احداث تاسیسات نمک زدایی، احداث خصوط انتقال آب و احداث ایستگاه های پمپاژ و تامین برق را در بر می گیرد. پرهزینه ترین قسمت این پروژه شامل احداث خطوط انتقالی آبرسانی در حدود ۱۱۰۰کیلومتر است که علاوه بر صرف هزینه های بسیار تخریب محیط زیست را نیز در پی دارد.

بر اساس تحقیقات انجام شده ورود مقادیر زیادی پساب نمک به دریا منجر به نابودی آبزیان و تخریب اکوسیستم دریا تا شعاع چند کیلومتر می شود همچنین تغییرات حرارتی در محل ورود پساب آب شیرین کن ها به دریا منجر به تغییرات بیولوژیکی و تاثیرات غیر قابل بازگشت بر آبزیان می شود. از دیگر تاثیرات این آب شیرین کن ها بر محیط زیست می توان به وابسته بودن تاسیسات نمک زدایی به انرژی حرارتی اشاره کرد که پیامد آن نشر گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین است.

از طرف دیگر هزینه های سنگین بهره برداری،نگهداری و تامین انرژی، هزینه های کلان سرمایه گذاری، هزینه های قیمت تمام شده آب، دشواری های اجتماعی ناشی از عبور خطوط انتقال آب به شهرها و روستاهای مسیر انتقال که همگی با بحران شدید مواجه هستند همه دلایلی می شود تا این طرح را فاقد توجیه کند.

اما رییس سازمان حفاظت محیط زیست چندی پیش با اشاره به مشکلات کم آبی در کشور گفته بود طرح های آبی به ویژه در زمینه انتقال آب باید کارشناسی شده و با نظارت سازمان حفاظت محیط زیست باشد تا منابع آبی کشور از بین نرود.

ابتکار همچنین در بخشی از گفت و گوی نوروزی خود با خبرآنلاین اجرای این پروژه را منوط به ارزیابی های زیست محیطی دانست و گفت: انتقال آب از دریا و از منابع آب دریایی با استفاده از آب شیرین کن ها می تواند به عنوان یک گزینه در انتهای کار انتخاب شود. اما مهمترین گزینه در بحث فلات مرکزی اصلاح الگوی کشاورزی است. زیرا با همین سیستم کشاورزی نمی توان ادامه داد.

این درحالی است که برخی از صاحب نظران معتقد هستند که با وارد کردن این اعتبارات در اصلاح الگوی کشاورزی همان منابع آب به دست می آید و نیازی به انتقال آب نیست اما برخی کارشناسان معتقدند با روند خشکسالی ها و بحث تغییرات اقلیمی، مشروط به رعایت الزامات زیست محیطی آب از دریای عمان به فلات مرکزی منتقل شود.

ابتکار می گوید: ما اعتقاد داریم به عنوان آخرین گزینه می توان آن را با الزامات زیست محیطی یعنی انجام ارزیابی به طور کامل انجام داد. در حال حاضر برای بخش هایی از لوله گذاری ها ارزیابی انجام شده است، آب شیرین کن ها هم در دست مطالعه است. تاثیرات آب شیرین کن ها بر محیط دریایی خیلی مدنظر است و باید به حداقل برسد. ما حتی الامکان توصیه کردیم که آب شیرین کن های معظم در دریای عمان که دریای آزاد است اتفاق بیفتد و در محدوده خلیج فارس که شوری آن به دلیل وفور آب شیرین کن ها در جنوب خلیج فارس و کشورهای عربی افزایش پیدا کرده و حدود دو سه برابر شده است وارد نشود.

به گزارش خبر آنلاین،رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال حاضر خیلی از کشورهای خارجی از جمله اسپانیا به این کار ناچار شده است ما هم به عنوان گزینه آخر دلیلی نمی بینیم که به طور کل رد کنیم ولی الزامات زیست محیطی را بسیار سختگیرانه دنبال خواهیم کرد.

*

تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۸

گزارشی از اولین دوره کتاب سال یزد ( گُزیده تیخنا ):

مسجد جامعی:جامع الخیرات یکی از القاب مهم یزد است/استاندار یزد:برای فکرو اندیشه نمی توانیم محدودیت قائل شویم/مدیرکل ارشاد یزد:مصمم به برگزاری هرساله کتاب سال یزد هستیم

طی مراسمی با حضور احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران،سید محمد میرمحمدی استاندار یزد،علیرضا تابش مدیرعامل سینمای فارابی،رقیه دوست فاطمی ها مدیرامورکتابخانه های یزد و علی غیاثی ندوشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزیدگان اولین دوره کتاب سال یزد معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش تابناک یزد،در گروه علوم پایه علی اصغر سمسار یزد با کتاب "قنات زارچ،درگروه کلیات علی اکبر قلمسیاه با کتاب فرهنگ نامه یزد،درگروه کلیات صدیقه رمضانحانی با کتاب فرهنگ مشاغل یزد،درگروه معماری مهدی بهادری نزاد با کتاب شاهکارمهندسی ایران،درگروه معماری لیلا پهلوان زاده با کتاب گنجینه فرهنگ معماری استان یزد و برگزیده در ادبیات رمان هادی حکمیان با عنوان برج قحطی معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

اما شایسته تقدیرهای این مراسم 8 نفر بودند که کتاب‌شناسی وحشی بافقی نوشته حسین مسرت،دیوان صمصام یزدی نوشته میرزا محمدعلی عالمی، فهرست نسخیه‌های خطی کتابخانه الغدیر یزد نوشته سمیره کریمی، فرهنگ عامه ابرکوه نوشته مسعود حاجی‌زاده میمندی، تحلیل زبان‌شناختی گویش یزدی نوشته فخرالسادات خامسی هامانه، مهندسی و معماری آب‌انبارهای یزد نوشته علیرضا دهقانی، یزد در اسناد مطبوعاتی نوشته محمد حاجی شعبانی و از باغ‌ها به بعد نوشته معصومه میرابوطالبی معرفی شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد:

علی غیاثی ندوشن افزود:مصمم هستیم که طرح کتاب سال استان یزد را هر ساله یا نهایتا هر دوسال یکبار برگزار نماییم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در ادامه با اشاره به ٨٠ اثر برای داوری اولین دوره کتاب سال یزد جایزه ویژه شهید صدوقی،گفت: کتاب های داوری شده،در حوزه‌های تاریخ و جغرافیا، مذهب، علوم اجتماعی، هنر، زبان و گویش‌های محلی، ادبیات، کلیات و علوم طبیعی بود.

وی تصریح کرد:بیشترین تعداد آثار به حوزه‌های تاریخ و جغرافیا و همچنین تاریخ محلی و کمترین تعداد آثار به حوزه زبان و گویش‌های محلی مربوط بودند.

استاندار یزد:

برای فکرو اندیشه نمی توانیم محدودیت قائل شویم

استاندار یزد با اشاره به اینکه برای هر چیز محدودیت قائل شویم برای فکرو اندیشه نمی توانیم

وی در ادامه با اشاره به تکنولوژی های نوین ارتباطات افزود: امروز شاهد هستیم علرغم ظهور ارتباطات نوین ،فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف مردم در حال گسترش است.

استاندار یزد با بیان اینکه کتاب باعث شکوفایی مسیر کمالات انسانی می شود،تصریح کرد:کسانیکه در حوزه کتاب فعالیت می کنند ارزشمند ترین انسانها هستند.

یادگار سومین شهید محراب:

کتاب نقش جدی در توسعه فرهنگی یک جامعه دارد

حجه الاسلام والمسلمین محمد صدوقی در آیین تجلیل از برگزیدگان نخستین دوره کتاب سال استان یزد،افزود:به رغم توسعه تکنولوژی ،انتشار سنتی کتاب و کتابخوانی جایگاه اصیل خودش را حفظ کرده است.

وی در ادامه با اشاره به عنوان جایزه ویژه شهید صدوقی در عنوان کتاب سال یزد اشاره کرد و گفت:مرحوم صدوقی همیشه دغدغه معیشت و فرهنگ مردم را داشت.

به گفته وی،حمایت دفتر سومین شهید محراب ازاولین دوره کتاب سال یزد در راستای توجه جدی به فرهنگ یزد است که تلاش خواهد شد تا در دوره بعدی این برنامه ادامه داشته باشد.

یادگار سومین شهید محراب پیشنهاد داد که از هم اکنون دبیرخانه کتاب سال استان یزد تشکیل شود تا در دوره های بعدی شاهد برنامه هایی پربارتر در این حوزه شکل گیرد.

مسجد جامعی:

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است:جامع الخیرات یکی از القاب مهم یزد است.

احمد مسجدجامعی با بیان این مطلب به فعالیت های نیک خیری یزدیها اشاره کرد و گفت:یزد نمونه و الگوی فرهنگ تمدنی می باشد که کمتر به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه یزد از دیرباز نسبتی با خیر و نیکی داشته است،تصریح کرد: در یزد چهره‌های کهن تاریخی بسیاری وجود دارد که باید بخوبی برای همه و بخصوص نسل جوان معرفی شود.

وی در عین حال ادامه داد که یزد می‌تواند الگویی برای گفت‌وگوی فرهنگی ارائه دهد.

...:دفتر شهید صدوقی با درایتی که دارد و با پیشینه‌ای که بنیانگذاران آن در امور خیر، پرداختن به فرهنگ و تمدن، اصالت و دیانت دارند، قدم‌های ارزشمندی در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و حمایت از مؤلفان برجسته بر خواهند داشت.

*

 تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۲تابناک یزد .

افزایش شایعات در مورد تغییر استاندار یزد !

این روزها سخن از تغییر وی به شدت در محافل مختلف خبری و سیاسی پیچیده است و البته گزینه های جایگزینی وی هم مطرح می شود.

علیرضا آیت اللهی|Iran, Islamic Republic of|۱۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰00 پاسخ

 خدا کند که برود . امٌا خدا کند که در آن استان بسیار بسیار بیش از حدٌ سیاسی ! کسی که به جای وی میآورند حتما" و حتما" بهتر از وی باشد و آنهم با فاصله ای که هزینه ی این تغییر را بپردازد ؛ و او اگر قرار نیست که چنین بشود ، چه بهتر که چنان نشود ! و در اینصورن خدا کند که نرود ! .

*

منتشر شده در مورخ: 1394/12/24 ساعت: 07:47 گروه: سیاسی یزدی نیوز

فرمانده سپاه یزد:

سخنرانی(رئیس جمهور) در میدان امیرچخماق در یزد را محکوم میکنیم/ستاد مردمی استقبال از رئیس جمهور، نفوذی آمریکا بود

سردار فتوحی با اشاره به وقایع اخیر استان یزد بیان کرد: اتفاقات رخ داده و سخنرانی انجام شده در میدان امیرچخماق را محکوم می‌کنیم و مردم نیز اعتراض خود را به هنجارشکنی‌های رئیس جمهور اعلام کرده‌اند.

علیرضا آیت اللهی

1394/12/24 - 20:43

این که این روزها زیاد از داعش گفتگو می شود ، داعش را من اختراع کردم ! ؛ و اگر چون من مسن هستید و ادعای شراکت دارید ، ما اختراع کردیم ! . هنوز اقدام به ثبت آن در اداره اختراعاتِ مثبت و منفی نکرده ایم . حتما" منافعی عظیم برای شرکاء دارد و اصولا" یک شرکت اقتصادی محسوب می شود ؛ امٌا هنوز در ثبت شرکت ها هم ثبت نکرده ایم ! . در کتاب گینس هم نیاورده ایم !. چشم به هم بزنی باید اسناد آن را به عنوان میراث فرهنگی به یونسکو بفرستیم ! . عجیب هم در حال توسعه است ! امٌا تا حالا دو گروه اساسی داریم : : - داعش حاصل بیکاری و گرسنگیِ ؛ از جمله خیلی از تحصیلکردگان غربی - داعش از روی شکم سیری و طمع ورزی و چشیده خوری خیلی از بیسوادان ، کم سوادان و غافلانی با بهره ی هوشی زیر متوسط ! از خیل روستائیان راستین ! .... ...

*

سخنرانی رئیس جمهوری در جمع مردم یزد

حسن روحانی رئیس جمهوری صبح امروز(دوشنبه 17 اسفند ماه) در جمع مردم یزد سخنرانی کرد.

دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۸

+

حاشیه های حضور روحانی در یزد؛

از رفتن مردم در میانه های سخنرانی رئیس جمهور تا ادای دین روحانی به اصلاح طلبان+تصاویر

سفر دکتر روحانی، رییس جمهور، به یزد و سخنرانی وی در تکیه ی امیرچخماق با حواشی جالبی همراه بوده است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از عصر فرهنگ؛ دکتر روحانی از صبح امروز که در قالب سفری یک روزه مهمان یزدی هاست پس از حضور در یزد در تکیه ی امیر چخماق یزد به ایراد سخنرانی پرداخت. این سفر و مراسم استقبال از کاروان تدبیر و امید با حواشی جالب و قابل توجهی همراه بود.

حضور پررنگ دانش آموزان یزدی در این مراسم را می توان از حواشی قابل توجهی دانست که با پیگیری های خبرنگار ما دانش آموزان علت حضور خود در مراسم استقبال را تعطیل شدن مدرسه و دستور مدیران مدارس برای شرکت در این مراسم مطرح کردند؛ حضوری که در برخی از مدارس، از روز قبل از اولیای دانش آموزان رضایت نامه نیز اخذ شده بود.

از دیگر حواشی قابل توجه در این مراسم استقبال را می توان تاخیر دو ساعته در آغاز مراسم دانست، به صورتی که علی رغم اطلاع رسانی گسترده در خصوص شروع مراسم استقبال از 9 صبح ، دکتر روحانی با تاخیری دو ساعته در جایگاه حاضر شد که همین موضوع موجبات تکدر خاطر برخی را فراهم آورده بود زیرا سخنرانی به دلیل تاخیر در ساعتی شروع شد که گرمای هوا مردم را آزار می داد و همین موضوع سبب شد تا جمع کثیری از مردم در همان لحظات ابتدایی سخنرانی دکتر روحانی محوطه سخنرانی را ترک کنند.

عدم تعبیه سیستم صوتی مناسب نیز یکی از ایراداتی بود که مردم از آن گلایه داشتند به صورتی که صدای سخنرانان به مردم نمی رسید.

فراوانی بیش از حد بنرهای منقش به تصویر دکتر روحانی در این مراسم به حدی بود که خیابان های اطراف مراسم نیز از این تصاویر فرش شده بود که به نظر می رسید دقت کافی در توزیع و تکثیر آن ها صورت نگرفته است زیرا این حجم از بنر جدای از هزینه های گزاف و عدم استفاده صحیح از آن، چهره خیابان های شهر را به شدت نازیبا کرده بود؛ خیابان هایی که به تازگی از هجوم گسترده بنرهای تبلیغاتی و تصاویر کاندیداهای مجلس خلاصی یافته بود.

از دیگر حاشیه های این می توان به ادای دین رئیس جمهور به اصلاح طلبان دانست که در روحانی در سخنان خود به تقدیر از مساعدت های این جریان با دولت تدبیر اشاره و از آن ها قدردانی کرد. روحانی همچنین در سخنرانی تحریک آمیز با نادیده گرفتن قانون دادستان کشور مبنی بر ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات، در سخنان خود سعی کرد تابو شکنی کرده و به همین منظور نام وی را بر زبان آورد.

گفتنی است در این مراسم مسئولین استان و شهرستان های استان حضور گسترده ای در این مراسم داشتند به صورتی که کمتر مسئولی را می توان پیدا کرد که در این مراسم حضور نداشته باشد.

/ 0 نظر / 34 بازدید