تاریخ: ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰کدخبر: ۱۳۹۶۰۴۲۰۰۰۰۹۶۵
    •  
          
مدیر پایگاه میراث فرهنگی استان یزد:
ثبت جهانی بافت تاریخی یزد حاصل فعالیت جمعی بود
مدیر پایگاه میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به اینکه برخی تلاش می‌کنند در ثبت جهانی بافت تاریخی یزد، سهم خود را مشخص کنند، گفت: این رویداد حاصل یک فعالیت جمعی بود.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مجتبی فرهمند پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد، ضمن تبریک این رویداد مهم اظهار داشت: پایگاه میراث فرهنگی از سال 93 راه اندازی شد و تمام اقدامات انجام شده در جمع‌آوری پرونده ثبت جهانی بافت تاریخی مربوط به سال 93 به بعد بوده است.
وی با اشاره به اینکه ثبت جهانی بافت تاریخی حاصل یک فعالیت جمعی بود، در عین حال بیان کرد: اگر می‌خواستیم با طرح جامع حفاظت به پیش برویم، اصلا امکان ثبت جهانی بافت تاریخی یزد وجود نداشت.
فرهمند با اشاره به برخی مواردی که ممکن بود ثبت جهانی بافت تاریخی یزد را دچار مشکل کند، افزود: یکی از ایرادهای جدی که در این زمینه وجود داشت، محله زرتشتی‌ها بود که ساخت‌و‌ساز بتنی داشت اما با حضور ارزیابان و رفع برخی موارد، خوشبختانه توانستیم بزرگترین رویداد فرهنگی استان یزد در سال 1396 را رقم بزنیم.
مدیر پایگاه میراث فرهنگی استان یزد، ثبت جهانی بافت تاریخی یزد را یک اتفاق خوشایند برای یزد و کشور اسلامی ایران دانست و بیان کرد: این موفقیت مرهون تلاش کارشناسان دلسوزی است که دو سال است بدون هیچ ادعایی در حال کار شبانه‌روزی هستند.
انتهای پیام/3404

/ 0 نظر / 45 بازدید