معارفه استاندار جدید یزد

رحمانی فضلی: دولت با احترام به همه جریان های سیاسی، مشی اعتدالی را مبنای عمل قرار داده است یزد – ایرنا - وزیر کشور گفت: دولت تدبیر و امید با احترام به همه جریان های سیاسی قانونی کشور، مشی اعتدالی را مبنای عمل قرارداده و در انتخاب مسئولان از افرادی استفاده می کند که رویه اعتدالی داشته باشند.

 

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه استاندار یزد تصریح کرد: در انتخاب استانداران علاوه بر مشی اعتدالی، برخورداری از تجربه، قدرت هماهنگی منابع و تعامل با گروه های سیاسی مهمترین مولفه ها در انتخاب است و این دولت برنامه ای برای انتخاب استاندار بی تجربه ندارد.
وی با تقدیر از همراهی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و مجمع نمایندگان استان در انتخاب استاندار جدید یزد، یادآور شد: انتخاب استاندار یزد با بیشترین تعامل و کمترین چالش مواجه بود که این موضوع زمینه استفاده از تمامی ظرفیت های استان برای پیشبرد برنامه های دولت را فراهم می آورد.
رحمانی فضلی ادامه داد: استان یزد در ابعاد مختلفی در کشور الگوست که انطباق زیست مردم با محدودیت های زیست محیطی و اقلیمی این منطقه باعث شده تا جهانیان به تحسین نبوغ مردم این استان در انطباق با محیط برآیند و ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد، دنیایی از مفاهیم مختلف را در خود دارد که معماری خشتی، تنها بخشی از آن است.
وی حرکت در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و ساماندهی و کاهش آسیب های اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، را اولویت اصلی دولت عنوان کرد و گفت: امنیت و قدرت کشور وابسته به تقویت پایه های اقتصادی است و این مهم تنها با تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی حاصل می شود.
رحمانی فضلی در خصوص ساماندهی آسیب های اجتماعی نیز اظهار کرد: افزایش مشارکت مردم در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، حمایت از آزادی های فردی و اجتماعی و حمایت از رسانه ها باید از سوی مسئولان با جدیت دنبال شود چراکه این موضوع ها نیز مانند اقتصادمقاومتی برای کشور اهمیت دارد.
وی در خصوص مشکل تعلیق عضویت نماینده زرتشتی عضو شورای اسلامی شهر یزد نیز گفت: در این خصوص شخصا با رییس قوه قضائیه مذاکره کرده ام و روسای قوا، دیدگاه مثبتی برای رفع این مشکل دارند و اصولا برای مسائلی که به آسانی و با تعامل قابل حل است، نباید کشور متحمل هزینه های سیاسی شود.
رحمانی فضلی یادآور شد: هم اکنون تمامی راهکارهای قانونی برای رفع این مشکل در حال پیگیری است و با حمایت روسای تمامی قوا در حمایت از آزادی های مصرح در قانون، فرصت بهره گیری به دشمنان از این موضوع را نخواهیم داد.
وزیر کشور همچنین با گرامیداشت 13 آبان ماه این روز را نماد هوشمندی، عقلانیت و دشمن شناسی مردم ایران دانست و یادآور شد: موضوع رابطه ایران با آمریکا موضوعی بسیار پیچیده است و محدود به ارتباط اقتصادی یا سیاسی نیست، نظامی استکباری با اسلامی که قدرت نفوذ در دلها و عقل ها دارد، دشمن است.
وی یادآور شد: آنان از سلاح، تکنولوژی و دانش ما هراسی ندارند، چراکه در این زمینه ها از ما جلوتر هستند، 
اگرچه ما باید به صورت مستمر دانش و تکنولوژی خود را توسعه دهیم، اما قدرت مبتنی بر دین ما باعث شده تا آنها برخلاف میثاق های بین المللی زیر تعهدات خود بزنند که این موضوع هزینه های زیادی را برای آنان به همراه داشته و قدرت ملت ایران را هرچه بیشتر آشکار کرده است.
رحمانی فضلی با تاکید بر پرهیز از صرف وقت، منابع و انرژی کشور در زمینه مسائل حزبی و گروهی یادآور شد: باید قدر ملت فهیم و همیشه در صحنه را دانست و از فرصت مسئولیت برای خدمت هرچه بیشتر به این مردم بهره برد.
وزیر کشور ادامه داد: برخی بر این اعتقاد بودند که بر اساس تئوری دومینویی، مسائل پیش آمده در اقلیم کردستان عراق باعث بروز مشکلاتی در کشور می شود، اما رویکرد کردها نشان داد که در موضع گیری های ملت ایران عقلانیت و امینت حرف اول را می زند و بنا براین با تمامی هجمه ها و تبلیغاتی که دشمن به راه انداخته بود، اتفاقی در این زمینه را در کشور شاهد نبودیم.
در این آیین از خدمات سیدمحمد میرمحمدی استاندار پیشین استان یزد تقدیر و محمود زمانی قمی به عنوان استان یزد معرفی شد.
زمانی قمی پیش از این استاندار استان مرکزی بوده است.
6014/ تولید و انتشار: کاظم شاملو

انتهای پیام /* 
/ 0 نظر / 103 بازدید