ثبت شهر تاریخی یزد با وجود دفن شهدا در میدان تاریخی یزد

تاریخ: ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۱کدخبر: ۱۳۹۶۰۴۲۱۰۰۱۰۳۴
    •  
  •     
به قلم حامد حسینی
بالاخره زمستان رفت و روسیاهی به زغال ماند.
اما امروز که با وجود تدفین شهدای گمنام در میدان امیرچقماق، یزد با رای بالایی در سازمان یونسکو ثبت جهانی شد، هتاکان و غوغاسالاران یک عذرخواهی رسمی به مردم و شهدا بدهکارند. بالاخره زمستان رفت و روسیاهی به زغال ماند.
 

بالاخره پس از سال ها با حمایت امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، تلاش مسئولان استانی و ملی در دولت های گذشته و کنونی و حمایت و همراهی مردم، سازمان یونسکو، شهر زیبای یزد را ثبت جهانی کرد و همه از این رخداد بین المللی شادمان شدند. اما عده ای سیاست باز، مثل همیشه درصدد موج سواری برآمدند و بدون ارائه دلیلی رقبای سیاسی خود را به ناراحتی از این موفقیت متهم کردند. این حاشیه سازان در اکثر مواقع به عنوان عالم همه چیز دان ظاهر می شوند و کام مردم را با بداخلاقی هایشان تلخ می کنند.

 سه سال پیش، از همین قماش، در حالی که مردم متدین استان یزد خود را آماده استقبال باشکوه از 8 شهید گمنام دفاع مقدس می کردند، فتنه ای عظیم بپا کردند که وای!! تدفین این شهدا در میدان امیرچقماق موجب می شود فرصت ثبت جهانی شهر یزد در یونسکو از دست برود. مسئولین استانداری و میراث فرهنگی وقت تلاش زیادی کردند تا شهدا را در محوطه ای پرت و مخروبه در ضلع شرقی میدان دفن کنند اما به رغم همه سنگ اندازی ها، باقیمانده پیکرهای مطهر شهدای گمنام در بهترین مکان میدان امیرچقماق و به شکل آبرومندانه ای مستقر شدند.

اما امروز که با وجود تدفین شهدای گمنام در میدان امیرچقماق، یزد با رای بالایی در سازمان یونسکو ثبت جهانی شد، هتاکان و غوغاسالاران یک عذرخواهی رسمی به مردم و شهدا بدهکارند.

... بالاخره زمستان رفت و روسیاهی به زغال ماند.

انتهای پیام/3404

/ 0 نظر / 54 بازدید